RioMAR Wyjazdowe szkolenia tematyczne

 • 04.2007 / Dominikana
 • 04.2010r / Kuba
 • 05.2012 / Kuba
 • 24.09-08.10.2012 Kuba

Po raz kolejny rusza na Kubę grupa osób, która chciałaby poczuć tą wyspę zupełnie inaczej niż kupując wycieczkę w biurze podróży. Poznajemy afro kubańskie korzenie wyspy, zwiedzamy, tańczymy, odpoczywamy, bawimy się !
Minimalna ilość uczestników 8 os . Zgłoszenia oraz opłata wycieczki do dnia 20.08 !

Planowana data:
24.09-08.10.2012r. (
lot: Wrocław-Frankfurt –Hawana)

Program wyjazdu:
 1. dzień

Transfer z lotniska w Hawanie do Varadero. Zakwaterowanie w Hotelu Sol Sirenas Coral 4*, Al

 2. dzień
HOTEL Sol Sirenas Coral 4*, Al. Wypoczynek po podróży na jednej z najpiękniejszych plaży w Varadero
Południe – dla chętnych wyjazd/ wycieczka do małego miasteczka Cardenas.
Wieczór – dla chętnych wyjście w nocne, taneczno muzyczne życie Varadero.

3. dzień

Śniadanie i obiad w hotelu. O 12 check out, a o 14 transfer do Matanzas City.
Zwiedzanie jaskiń Bellamar (Cuevas de Bellamar). Kwatera w hotelu Canimao ***. Kolacja w hotelu.

4. dzień
Hotel Canimao ***, HB.
Poznaj korzenie kultury kubańskiej: Rumba Day – zwiedzanie kolebki kubańskiej rumby !
Po śniadaniu zwiedzanie MatanzasPlaza Vigiatriolet museum, malownicze place położone na wzgórzu Montserrate. Obiad na ranczo położone przy rzece Canimao. Czas wolny na farmie oraz możliwość przejażdżki konnej. Powrót do hotelu. Kolacja w hotelu. O 21 wyjazd do centrum Matanzas na koncert słynnej kubańskiej grupy rumby „Los Muńequitos de Matanzas”. Powrót do hotelu.

 5. dzień
Po śniadaniu wyjazd do Hawany. Zakwaterowanie w casas particulares. Tutaj spędzimy większość czasu i stąd ewentualnie będzie można wyruszać na wycieczki w różne zakątki wyspy.
Cała Hawana to miasto muzeum więc nikt tu się nudzić nie będzie. Nie tylko zobaczymy miasto jak większość turystów, ale je dokładnie zwiedzimy i poznamy ! ! !
Wszyscy uczestnicy naszej grupy mieszkają blisko siebie w urokliwej, kolonialnej willi Dońii Carmen w dzielnicy Vedado. U naszej gospodyni mamy pyszne śniadania, natomiast obiadokolacje bardzo blisko naszego zakwaterowania w małej, uroczej, prywatnej restauracji „Juana la Cubana” czynnej do dość późnych godzin wieczornych. Każdy z nas będzie mógł przyjść więc na posiłek o dowolnej porze dostosowując go do indywidulanego planu zwiedzania, a kreolska kuchnia Seńory Juany jest naprawdę wyśmienita! Rozpoczynamy zwiedzanie Hawany dzień po dniu, inny temat , inna dzielnica ! Pierwsze wyjście poznanie miasta Malecon – czarodziejskie miejsce , najdłuższa ławka świata , gdzie marzenia Kubańczyków uczą się pływać !

 6. dzień
Rozpoczynamy program zwiedzania Hawany dzień po dniu !
Poznaj korzenie kultury kubańskiej: Afro Day – zajęcia taneczno ruchowe w słynnym Teatrze Las Americas. Zwiedzanie Muzeum Orichas. Stara Hawana – Capitolio, calle Obispo, Plaza de la Catedral , Prado, Parque Central. Przy okazji krótki odpoczynek w dwóch znanych miejscach La Floridita i Bodequita del Medio.


7. dzień
Hawana – zwiedzanie miasta , w programie wschodnia Hawana , Regla , Guanabacoa !
oraz alternatywa – lekcje tańca / plaża Santa Maria / wycieczki grupowe lub indywidualne / wieczorem clubing/koncerty

8. dzień
Hawana -zwiedzanie miasta Stara Hawana cz II, El puerto, El Cristo, El Morro
/ lekcje tańca / plaża Santa Maria / wycieczki grupowe lub indywidualne / wieczorem clubing

 9. dzień
Hawana -zwiedzanie miasta Hawana del Este -piękne plaże położone we wschodniej części Hawany
lekcje tańca / plaża Santa Maria / wycieczki grupowe lub indywidualne / wieczorem clubing

 10. dzień
Hawana wolny dzień
Święto religii afro kubańskiej Orula dla chętnych odwiedziny w domu Babalao lub alternatywa wyjazd do zachodniej części wyspy Vińales !

11. dzień
Hawana -zwiedzanie miasta Vedado nowoczesna dzielnica Hawany, centrum rozrywki, Muzeum Muzyki, Plaza de la revolucion !
lekcje tańca / plaża Santa Maria / wycieczki grupowe lub indywidualne / wieczorem clubing

 12. dzień
Hawana -zwiedzanie miasta Miramar – luksusowa dzielnica pięknych kolonialnych willi
lekcje tańca / plaża Santa Maria / wycieczki grupowe lub indywidualne / wieczorem clubing – koncert
 13. dzień

Hawana -zwiedzanie miasta słynny Callejon de Jamel – czyli rumba w Hawanie !
lekcje tańca / plaża Santa Maria / wycieczki grupowe lub indywidualne / wieczorem wyjście na No9che de Casino

14. dzień
Hawana wolny dzień na zakup pamiątek i samodzielne spacery po dobrze znanych już i ulubionych miejscach Hawany.
lekcje tańca / plaża Santa Maria / wycieczki grupowe lub indywidualne / wieczorem clubing

15. dzień
Hawana wolny dzień pakowanie. Transfer na lotnisko w Hawanie

Uwaga! W programie wycieczki 6 godz, lekcji tańca – do wyboru salsa, afro, rumba ! i dla chętnych codzienna wieczorna praktyka w hawańskich klubach ! ! !

Cena: Oferta dla grupy min. 8 os.: 1984 euro/os w pokoju 2 os
(Dopłata do pokoju 1 os. /14 dni- 183 euro ).
Istnieje możliwość dołączenia do grupy i samodzielnego dolotu – koszt wycieczki 1184 euro, podróż we własnym zakresie !

Płatność

 • wartość 1634 euro przelewem po dokonaniu rezerwacji miejsca / w dwóch transzach
 • 350 euro gotówką na Kubie

Cena zawiera :
Przelot z Wrocławia, zakwaterowanie oraz wyżywienie w hotelach Varadero (all inclusive) , Matanzas ( 3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja), Hawana Casas Particulares (śniadania i obiadokolacje o dowolnie wybranej porze), wycieczki wg. programu wyżej z przewodnikiem, 6h lekcji tańca.

Cena nie zawiera (obowiązkowe, dodatkowe opłaty):

 • Wiza 25 Eur/os ( załatwiamy grupowo )
 • Ubezpieczenie zdrowotne 22 Eur/os ( można załatwić przez nas lub indywidualnie).

Do obowiązkowego zdrowotnego ubezpieczenia polecamy indywidualnie ubezpieczenie się od rezygnacji z wyjazdu w przypadkach losowych:

 • Opłaty lotniskowe na Kubie przy wyjeździe ok. 25 CUC/os

Zgłoszenie udziału / rezerwacja miejsca: torres@torres.com.pl
Kontakt: Iza Torres, tel.: 603 888 360

DODATEK
W ofercie podstawowej przedstawionej przez kubańskie biuro, które organizuje nam pobyt w hotelach w Varadero i Matanazas zrezygnowaliśmy z wielu wycieczek dodatkowych  i zostawiliśmy tylko te wycieczki których do tej pory nigdy nie mieliśmy.
* po pierwsze – dodatkowe wycieczki bardzo zwiększają cenę oferty podstawowej i zdecydowanie taniej będzie załatwienie ich bezpośrednio w miejscach które już dobrze znamy
* po drugie – mam w grupie osoby, które były już z nami na Kubie więc nie chcieliśmy , aby w cenie wycieczki mieli atrakcje, wycieczki z których już raz korzystali .

Zostawiamy więc temat dodatkowych atrakcji tzn wycieczek , koncertów, imprez tanecznych do decyzji na miejscu i osobistych upodobań, potrzeb i na pewno załatwimy to zdecydowanie taniej .Co do samej Hawany mamy aż 10 dni, żeby zwiedzić ją dokładnie a nie jak zwykle w ofercie biur podróży w ciągu jednego dnia w formie przejażdżki autokarem po najważniejszych miejscach z lunchem. Przez cały czas opiekuję się grup, będziemy więc na miejscu decydować co i jak chcemy zobaczyć.
Osobom, które poza zwiedzaniem z grupą chciałyby poruszać się po Kubie pomogę w załatwieniu wszelkich formalności, wyjazdów, wynajmu samochodów z agencji lub transportu prywatnego z kierowcą, busów, wyjazdów na plaże, wieczornych wyjść na koncerty, imprezy taneczne itp.
Poniżej podaję Wam maksymalne ceny dodatkowych wycieczek z oferty biura kubańskiego z których możemy skorzystać na miejscu:

 • Vińales - 1 dniowa wycieczka do niezwykle zielonej, zachodniej części wyspy, po drodze postój w Pinar del Rio i zwiedzanie fabryki cygar, piękne widoki – fascynujące kwadratowe góry Mogotes… Wyjazd z Hawany wcześniej rano, powrót tego samego dnia (51 euro/os)
 • Trynidad – 2 dniowa wycieczka objazdowa z jednym noclegiem na południe wyspy. Trasa wiedzie od Hawany przez Cien Fuegos do XVII-wiecznego miasteczka Trynidad, gdzie czas się zatrzymał… powrót do Hawany przez Santa Clara. (139 euro/os. w pok. 2-os. i 150 euro w pok. 1-os)
 • Wycieczka do Cayo Largo małej dzikiej wysepki – ziemskiego raju, ulubionego miejsca nurków, wylot wcześniej rano lokalnym samolotem z Hawany, następnie podróż na wyspę katamaranem, na miejscu możliwe pływanie z delfinam (146 eur/os)
 • Farma Krokodyli Cienaga de Zapata, wyspa Tainos skansen muzeum wioska , warunki życia rdzennych mieszkańców Kuby zamieszkających wyspę przed pojawieniem się Hiszpanów (61 euro/os)
 • TROPICANA - jedna z największych na świecie muzyczno-taneczna rewia pod gołym niebem, 2-godzinny show z udziałem ogromnej orkiestry i kilkudziesięciu tancerzy i wokalistów. (81 euro/os – spektakl, dojazd , poczęstunek) / namiastkę rewii można zobaczyć w Hawanie  w Hotel Nacional  klub „Parisien” (25 euro/os)
 • Plaża w Hawanie SANTA MARIA (Havana del Este ) dojazd z centrum Vedado gdzie mieszkamy – taksówka bus średnio 3-4 euro na os.
 • Dodatkowe indywidualne zajęcia salsy, rumby, afro, son – 8 euro/60 min/os
 • Bilety na koncerty kubańskich gwiazd 10-15 euro /os
 • Bilety na dyskoteki 3-4 euro/os

Bardzo proszę wszystkich, którzy są zdecydowani o potwierdzenia udziału , abyśmy mogli jak najszybciej zarezerwować miejsca w samolocie.Osoby dla których nie uda mi się załatwić rezerwacji będą mogły dołączyć do grupy pod warunkiem samodzielnego znalezienia lotu , opłacą tylko cenę pobytu 1184 euro !