Program wyjazdu – Kuba, wrzesień 2014

1.09, poniedziałek

  • przyloty i spotkanie wszystkich uczestników grupy w domu Carmen
  • ok 21:00 wspólna obiadokolacja (jeśli przylecicie wcześniej możecie nie czekać na ostatnich i tego dnia jemy każdy o innej porze najbardziej korzystnej dla brzuszka ;) )
  • po kolacji wyjście na Malecon na przywitanie z Hawaną oraz Boginią morza Yemaya 

 

2.09, wtorek pt. „Wreszcie urlop”

  • pierwszy spojrzenie na Hawanę, nauka samodzielnego poruszania się po mieście
  • odpoczynek po podróży na jednej z najpiękniejszych plaż Santa Maria we wschodniej Hawanie. Na plaży wprowadzenie do zajęć tanecznych (transport na plaże tam i z powrotem 5 cuc)
  • wieczorem wyjście na imprezę Casino La gruta (bilet wstępu 3 cuc)

 

3.09, środa pt. Zwiedzamy Hawanę i zaczynamy lekcje

  • Hawana – najważniejsze miejsca, przejazd autobusem Havana Tour (koszt przejazdu w cenie wycieczki)
  • pierwsze zajęcia 1,5h
  • wieczorem po obiadokolacji i odpoczynku wyjście na imprezę Casino La gruta lub Florida (bilet wstępu 3 cuc

 

4.09, czwartek pt. Tajemnica i magia kultury Afrokubańskiej cz. I 

  • wykład i zajęcia taneczne 1,5h 
  • zwiedzanie Hawany – Stare Miasto
  • wieczorem wyjście na imprezę klub Casino Klub 1830 (bilet wstępu 3 cuc

 

5.09, piątek pt. Tajemnica i magia kultury Afrokubańskiej cz. II

  • wykład i lekcja 1,5h oraz wizyta w Muzeum Orichas (w cenie wycieczki)
  • 17:30 Koncert w EGREM - prestiżowe miejsce, wytwórnia muzyczna, gdzie nagrywają płyty największe gwiazdy estrady kubańskiej (bilet wstępu 5 cuc)
  • wieczorem – spacer po Malecon i bratanie się z pueblo cubano, dla chętnych ok. 22:00 koncert w Casa de la Musica (najbardziej znane koncertowe miejsce w Hawanie gdzie koncertują najbardziej znane salsowe orkiestry, bilet wstępu od 10 do 15 cuc w zależności od wielkości gwiazdy wieczoru) 

 

6.09, sobota

  • zajęcia taneczne cd. 1,5h
  • zwiedzanie Hawany cd., wolny czas, wyjazd na plażę
  • 15:00 Widowisko w ogrodzie Palenque (bilet wstępu 5 cuc

Palenque / Conjunto Folklorico to znane i prestiżowe miejsce promocji, rozwoju i nauki kultury afrokubańskiej gdzie zbierają się miłośnicy kubańskiego folkloru zarówno Kubańczycy jak i osoby odwiedzające Kubę, ale podobnie jak pod kątem muzyki i tańca (kto tego dnia pojedzie na indywidualną wycieczkę tego dnia może pójść do Palenque w kolejną sobotę)

ewent dzień i czas na inne dodatkowe 1 dniowe wycieczki np.:

  • wycieczka na zachód wyspy Vińales, Pinar del Rio – podróż, zwiedzanie fabryki cygar, góry Mogotes, jaskinie i pływanie tratwą ukrytą w jaskini rzeką (koszt ok. 60 cuc)
  • Cienaga de Zapata, Narodowy Park Kuby – jednodniowa wycieczka z Hawany do prowincji Matanzas, zwiedzanie Farmy Krokodyli oraz wyspy skansenu indian Tainos -poznanie zwyczajów rdzennych mieszkańców Kuby z przed Kolumba (koszt ok. 45 cuc

 

7.09, niedziela

  • zajęcia taneczne 1h
  • zwiedzanie wschodniej dzielnicy Regla, przepłynięcie „La Lanchita de Regla” na drugą stronę z portu do wschodniej części Hawany, lądem można tam się dostać naokoło przez tunel pod morzem; w Regla zwiedzanie Kościoła z figurką Patronki Kuby w stroju Yemaya, po powrocie pobyt w dzielnicy portowej i starej części Hawany
  • wieczorem Noc Casino w 1830 (bilet 3 cuc

 

8.09, poniedziałek

  • Wyjazd do Trynidadu, zakwaterowanie w nowym miejscu, wspólna kolacja (koszt podróży busem do Trynidadu 25 cuc)
  • Wieczorem spacer i wyście do lokalnych miejsc tanecznych, muzycznych Casa de la Trova, Casa de la Musica, Palenque (bilety wstępu 1 cuc – jak widać na prowincji dużo taniej niż w stolicy ;) )

 

9.09, wtorek

  • wycieczka starymi samochodami po okolicy, wyjazd na plantacje trzciny cukrowej a po odpoczynek na znanej plaż Ancon, w drodze powrotnej La Boca (w cenie wycieczki)
  • wieczorem wyjście w miasto, miejsca taneczne i inne

 

10.09, środa

  • dodatkowo: wycieczka starymi samochodami w góry Escambray podczas której mamy piękne widokowe miejsca, płyniemy motorówką po 20 km rzece Hanabanilla, dojeżdżamy do malowniczego miejsca z wodospadami i kąpielą w naturalnych kaskadach, obiad w gospodarstwie utopionym w lesie, na łonie przyrody przy kaskadach (koszt wycieczki: podróż, motorówka, obiad – całość wycieczki 25 cuc)
  • wieczorem po kolacji wyjście w miasto, miejsca taneczne i inne

 

11.09, czwartek

  • zwiedzanie Trynidadu z lokalnym przewodnikiem, indywidulane spacery i sesje zdjęciowe, targowisko (najtańsze pamiątki!)
  • zajęcia taneczne z lokalnymi nauczycielami folkloru kubańskiego 1h
  • wieczorem wyjście do klubów

 

12.09, piątek

  • powrót do Hawany, w drodze powrotnej obiadokolacja w kubańskim ogródku w domu rodzinnym Jose, możliwość spaceru i zobaczenia jak żyją Kubańczycy w dzielnicy Hawany Antonio Guiteras totalnie nieturystycznej, zabawa przy muzyce 
  • wieczorem wyjście na Malecon, koncert

 

13.09, sobota

  • ostatnie zajęcia taneczne 2h
  • spacery, wycieczki 
  • 15 :00 widowisko w Palenque (bilet 5 cuc) lub Alternatywa: wieczorem wyjście na imprezę którą polecam, jedyna w swoim rodzaju, mega ciekawe widowisko „Tradicionales de los 50″ – wielkie Gwiazdy muzyki kubańskiej – son, bolero, guaracha lat 50 (bilet 30 cuc w cenie 3-4 drinki/napoje)

 

14.09, niedziela

  • wolny dzień – plaża, ew. indywidualne wycieczki proponowane wyżej


15.09, poniedziałek

  • dzień wylotu – pakowanie, zakup pamiątek, pożegnalny obiad