Historia powstania

Po latach działań na rzecz zainteresowania, wiedzy i tolerancji  w stosunku do innych kultur, pomocy i wsparcia obcokrajowcom a zwłaszcza kubańskim emigrantom,  Iza i Jose Torres w październiku 2008 roku zakładają Fundację SZTUKA ZDROWIE TOLERANCJA, która podejmie i będzie kontynuować ich wieloletnią działalność z jeszcze większą siłą.
Celem ich jest przede wszystkim budowanie pomostu pomiędzy różnymi, czasem skrajnie odmiennymi kulturami, przede wszystkim poprzez sztukę – muzykę i taniec !

Z jednej strony przybliżenie społeczności polskiej bogactwo kulturowe dalekich kontynentów i umożliwienie poznania i przeżycia związanych  z tym kontaktem bogatych wrażeń osobom,  którzy nie mają możliwości wyjazdu i podróżowania po świecie ; z  drugiej zaś strony pomoc i sprowadzenie do Polski młodych utalentowanych Artystów, którzy w miejscu swojego zamieszkania nie mają odpowiednich perspektyw do pełnego rozwoju. Jeśli możemy coś dla nich zrobić, zróbmy zwłaszcza iż korzyści sprowadzenia takich talentów do naszego kraju to wzbogacenie naszej rodzimej kultury.
Jose Torres (Prezes Fundacji, znany Artysta i postać telewizyjna, emigrant kubański mieszkający w Polsce od 1978 roku i posiadający polskie obywatelstwo od 1988 roku)  często pytany przez dziennikarzy w wywiadach ” Czy czuje się bardziej Polakiem czy Kubańczykiem? – odpowiada niezmiennie od lat, iż czuje się jednym i drugim a na pewno bogatszym, dzięki otwartości i przyjęciu nowej kultury w której przyszło mu żyć.

Ważnym celem i działaniem fundacji jest promocja salsy- muzyki i tańca który przyciąga do siebie ludzi w rzadko spotykanym tak szerokim przedziale wiekowym,od bardzo młodych do sędziwych, którzy spotykają się i bawią wspólnie na organizowanych przez  Festiwalach (Primavera Salsa Open, Carnaval de Salsa).
Bardzo ważnym aspektem  jest jej niesamowity wpływ na zdrowy styl życia – ruch, dynamika, pozytywna energia i zabawa bez używek zwłaszcza dla młodego pokolenia na przekór twierdzeniu iż Polacy od lat znajdują się  na czołowych miejscach w międzynarodowych statystykach jak naród spożywający ogromne ilości alkoholu.