Jacqueline Laza Carrera – specjalny gość w Torres Art Studio!

maj 06, 2016 Brak komentarzy przez:

Jacqueline Laza Carrera urodziła się w Hawanie. Taniec był jej pasją od najmłodszych lat. Jako piętnastolatka dołączyła do pierwszej amatorskiej grupy tanecznej Pinos Nuevos, gdzie doskonaliła swoją znajomość popularnych tańców kubańskich, takich jak mambo, cha cha cha, pilon, mosambique, son czy tańce afrokubańskie.

W wieku osiemnastu lat dołączyła do legendarnego zespołu YORUBA ANDABO, z którym tańczyła przez dwa lata. Potem pracowała z JUANA BACALLAO i ze słynną orkiestrą PACHITO ALONSO Y SUS QUINI QUINI. W międzyczasie uzyskała tytuł dyplomowanej tancerki w kategorii tańców popularnych i afro. Występowała w Ameryce, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii (wraz z Aleida Tamayo tworzyła duet LAS CHOCOLATE EXPRESS).W roku 2000 wróciła do YORUBA ANDABO.

Po zakończeniu współpracy z Yoruba Andabo, rozpoczęła intensywną naukę u najlepszych profesorów CONJUNTO FOLKLORICO NACIONAL DE CUBA. Po jej ukończeniu dołączyła do drugiego legendarnego zespołu RUMBEROS DE CUBA, w którym tańczy do chwili obecnej. Wraz z Rumberos odbyła kolejne turne po Ameryce i Europie.

W tym roku mamy zaszczyt gościć ją w Polsce, gdzie przyjechała na zaproszenie Izabeli Torres i Torres Art Studio, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym przez wiele lat działalności artystycznej i pedagogicznej.

Próbka zajęć prowadzonych przez Jacqueline >> https://www.youtube.com/watch?v=cJ4ckHeBC6M, szczególy zapisów na kursy pod adresem http://www.torres.com.pl/kursy-tanca/kursy-tanca-wroclaw/.

Imprezy / Wydarzenia, Informacje ogólne, Kursy tańca, Salsa, Szkolenia
Comments are closed.