Rytmy karaibskie w maju w Torres Art Studio

maj 05, 2014 Brak komentarzy przez:

Ucząc od lat salsy oprócz samej techniki, kroków, figur, stylingu przykładamy ogromną wagę do szczegółowej wiedzy o samym tańcu – jego pochodzeniu, historii, anatomii muzyczno-rytmicznej, najważniejszych przedstawicieli itp. Chociaż nie ma najmniejszej wątpliwości, iż salsa wyrasta bezpośrednio z korzeni kubańskiego Son, w swojej formie i bazie rytmicznej opartej na clave wzbogacana była i jest nadal elementami innych gatunków i rytmów karaibskich takich jak mambo, pilon, cha cha cha, conga, rumba, afro.

Wiadomo, że słowo Salsa oznacza dokładnie „sos” – a tłumaczenie to, choć kulinarne, dość obrazowo określa bogactwo tego tańca, które stawia wobec tancerzy salsy duże wyzwanie poznanie wszystkich składników tego wytrawnego niezwykle sosu.

Zachęcamy więc gorąco do poznania:
- korzeni i podstaw w zajęciach SON (soboty godz. 11.00),
- mocnych wpływów afrykańskich w zajęciach afro (soboty godz. 12.30)  i rumba (soboty godz. 13.30)

A od teraz akademia rytmów karaibskich i ich zastosowanie w salsie ogłasza:
I tydzień maja pod skrzydłami - PILON,
II tydzień - MAMBO,
II tydzień - CHA CHA CHA, 
II tydzień – CONGA, 

Co to jest PILON ? - taniec i rytm pochodzenia kubańskiego,  powstały w latach 60 tych kreowany przez muzyka Pacho Alonso. Nazwa i taniec naśladują czynność rozgniatania ziaren kawy. Zastosujemy PILON w rozgrzewkach oraz nauczymy się stosować  elementy w ćwiczonych sekwencjach salsowych.

PS. A teraz zadanie dla kursantów – prosimy o samodzielne poszukanie ciekawych informacji, video i utworów w rytmie PILON i zmieszczenie ich na naszej stronie na facebooku lub stronach waszych grup salsowych, co pozwoli nam porozmawiać i przyglądnąć się wnikliwie temu rytmowi. Najciekawsze znaleziska, uwagi i aktywność nagrodzimy :)

Informacje ogólne, Kursy tańca, Salsa
Comments are closed.