Jak być rodzicem? Konferencja dla rodziców i dzieci 31.08 w SWPS.

sie 06, 2013 Brak komentarzy przez:

Czy rodzic ma władzę nad dzieckiem? Jak przygotować rodzinę na przedszkole? Jak rozmawiać z mamą i tatą o seksie? Jak kształtować nawyki żywieniowe dzieci? Wykłady i warsztaty dla rodziców, dzieci i młodzieży – to wszystko w ramach konferencji „Jak być rodzicem?”, która odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu przy ul. Ostrowskiego 30b.

– Wychowanie dziecka to z jednej strony wielka radość i satysfakcja, z drugiej wyzwanie i duża odpowiedzialność. Czasem łatwiej zostać rodzicem, trudniej mądrze wychować dzieci. Wielu rodziców sygnalizuje, że brak im kompetencji wychowawczych i komunikacyjnych, brak też miejsc, gdzie mogą uzyskać bezpłatne wsparcie specjalistów, pozyskać wiedzę na temat psychologii dziecka czy rodziny – mówi Manuela Pliżga-Jonarska, pomysłodawca konferencji, mediatorka i wykładowca SWPS.

W ramach konferencji odbędą się interaktywne wykłady i warsztaty z możliwością zadawania pytań i dzielenia się własnymi doświadczeniami. Konferencję rozpocznie wywiad na żywo ze słynną parą rodziców Izabelą i Jose Torres p.t. „Kobieta i mężczyzna pod jednym dachem – jak wychować dzieci i pozostać parą?”, a następnie wykład pedagoga p.t. „Przymus czy radość wychowywania, czyli jak we współczesnym świecie być dobrym rodzicem?”. Wykładowcy i pracownicy SWPS Wrocław oraz zaprzyjaźnieni specjaliści zorganizowali 9 warsztatów dla całej rodziny: dla matek i ojców o władzy rodzicielskiej, przygotowaniu do przedszkola oraz dla dzieci i młodzieży o efektywnym uczeniu się czy rozwiązywaniu konfliktów przy pomocy mediacji.

Konferencja rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00 i potrwa do godz. 18.00. Przez cały czas będzie możliwość pozostawienia dzieci pod opieką animatorów. W trakcie konferencji  zorganizowane będzie spotkanie z logopedą.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale obowiązuje kolejność  zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.swps.pl/rodzice . Więcej informacji pod adresem  swps.wroclaw@swps.edu.pl bądź pod numerem tel. 785 202 527. Zapisów można dokonywać do 23 sierpnia 2013 r.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/471387446285977/

Imprezy / Wydarzenia
Comments are closed.